Надання соціальних послуг в громаді

Проект «Надання соціальних послуг в громаді»
(Одеська та Тернопільська області)
 

Угодою про грант № TFOA8367 від 27 вересня 2018 року Японський фонд соціального розвитку (JSDF) через Міжнародний банк реконструкції та розвитку надав Урядові України грант на впровадження проекту „Надання соціальних послуг в громаді”.
Відповідно до Угоди про грант відповідальним за впровадження проекту від Уряду України є Український фонд соціальних інвестицій.

Сума гранту  – 2850,0. тис. дол. США

Термін реалізації проекту: грудень 2018 – жовтень 2022 рр.

Метою проекту є надання підтримки територіальним громадам Одеської та Тернопільської областей для посилення їх спроможності у забезпеченні мешканців якісними соціальними послугами, підвищення доступу до соціальної та комунальної інфраструктури громади, поліпшення охоплення послугами вразливих груп населення (літніх людей, осіб з інвалідністю, сімей, що знаходяться у складних життєвих обставинах тощо).

Проект сприятиме впровадженню пілотних моделей надання соціальних послуг у громадах шляхом розвитку соціальних послуг у 28 територіальних громадах найбідніших районів Одеської та Тернопільської областей. У рамках проекту на рівні громад передбачено фінансування 10 мікропроектів для покращення охоплення соціальними послугами вразливих груп населення. Проект має сприяти успішному проведенню реформи соціального захисту населення та процесу децентралізації, які спрямовані на наближення надання послуг до місця проживання людей та розширення спектру соціальних послуг у територіальних громадах для задоволення усіх потреб населення у цих послугах.

Впродовж 2019 року у 30 пілотних громадах Одеської та Тернопільської областей за технічної підтримки міжнародних та національних експертів:
 • проведено детальну оцінку потреб у соціальних послугах та оцінку інституційної спроможності громад у їх наданні;
 • розроблено трирічні плани розвитку соціальних послуг ТГ;
 • надано підтримку у підготовці мікропроектних пропозицій для участі у конкурсі на отримання фінансування за рахунок коштів гранту;
 • проведено десять навчальних заходів щодо розвитку та ефективного адміністрування системи соціальних послуг у громаді з урахуванням успішного досвіду та практик надання послуг у інших європейських країнах;
 • за рахунок коштів Проекту здійснено постачання комп’ютерів та оргтехніки для підрозділів соціального захисту громад.
20 березня 2020 року УФСІ було оголошено конкурс мікропроектів з надання соціальних послуг у 10 громадах. На конкурс, який проводився у два етапи було подано мікропроектні пропозиції від 22 територіальних громад Одеської та Тернопільської областей̆, які Угодою про грант визначені учасниками проекту. За результатами конкурсу, рішенням Комітету з відбору мікропроектних пропозицій при Мінсоцполітики від 07.07.2020 було затверджено 10 найвище оцінених мікропроектних пропозицій територіальних громад, які фінансуватимуться за рахунок коштів гранту (у обсязі до 140 тис. дол. США на кожен з мікропроектів), а саме:
 1. Балтської міської громади Одеської області 
 2. Біляївської міської громади Одеської області 
 3. Борщівської міської громади Тернопільської області 
 4. Вилківської міської громади Одеської області 
 5. Вишнівецької селищної громади Тернопільської області 
 6. Зборівської міської громади Тернопільської області 
 7. Коноплянської сільської громади Одеської області 
 8. Почаївської міської громади Тернопільської області 
 9. Скала-Подільської селищної громади Тернопільської області 
 10. Яськівської сільської громади Одеської області.

У період з 15.04 по 15.05.2020 аудиторською компанією ТОВ «БДО» було проведено аудит фінансової діяльності УФСІ у рамках Проекту у період з 01.12.2018 по 31.12.2019. Звіт, наданий за результатами проведення аудиту, засвідчив, що фінансова звітність УФСІ відповідає вимогам загальноприйнятої бухгалтерської практики та об'єктивно відображає фінансовий стан Проекту станом на 31.12.2019. У звіті також було зазначено, що аудитори не виявили суттєвих слабких місць у внутрішньому фінансовому контролі УФСІ. З повним текстом звіту можна ознайомитись тут.

22 вересня 2020 року на засіданні Наглядової Ради УФСІ затверджено перелік мікропроектів для впровадження у рамках Проекту "Надання соціальних послуг в громаді" в наступних ТГ: у Балтській, Біляївській, Вилківській, Коноплянській, Яськівській ТГ Одеської області, а також Борщівській, Вишнівецькій, Зборівській, Почаївській, Скала-Подільській ТГ Тернопільської області. Відтак, УФСІ розпочав реалізацію мікропроектів, спрямованих на розвиток системи надання соціальних послуг вразливим верствам населення. Було проведено конкурсний відбір надавачів послуг з виготовлення проектно-кошторисної документації та здійснення авторського нагляду будівництва за об’єктами Тернопільської та Одеської областей.

З метою забезпечення оперативності та дієвої взаємодії УФСІ з громадами, що беруть участь у Проекті, та для виявлення проблем в ході реалізації Проекту і їх негайного вирішення було розроблено Механізм розгляду скарг Проекту (МРС).

МРС передбачає докладання спільних зусиль, кінцевою метою яких є прийняття рішень та вжиття конкретних заходів, які задовільнять усі сторони можливого конфлікту. Це ефективний інструмент для раннього виявлення, оцінки та реагування на скарги, що стосуються Проекту. З текстом Механізму розгляду скарг можна ознайомитись тут.

Також, з метою інформування громадськості щодо всіх доступних каналів подання звернень/скарг було розроблено інформаційну брошуру щодо Механізму розгляду скарг, з якою можна ознайомитись тут.

Для того, щоб подати скаргу/звернення щодо реалізації Проекту «Надання соціальних послуг в громаді», необхідно заповнити форму та надіслати її на електронну або поштову адресу, вказану в брошурі.

3.06.2021 року аудиторською компанією ТОВ «БДО» було надано звіт щодо проведення аудиту фінансової діяльності УФСІ у рамках Проекту у період з 01.01.2020 по 31.12.2020. Звіт, наданий за результатами проведення аудиту, засвідчив, що фінансова звітність УФСІ відповідає вимогам загальноприйнятої бухгалтерської практики та політики Світового банку та об'єктивно відображає фінансовий стан Проекту станом на 31.12.2020. З повним текстом звіту можна ознайомитись тут.

В рамках реалізації Проекту проведено низку навчальних заходів:

 • вісім одно- та дводенних тренінгів для забезпечення фахівців громад, що працюють у сфері надання соціальних послуг, необхідними знаннями та інструментами для проведення оцінки потреб; розробки планів розвитку соціальних послуг в громадах; підготовки мікропроектних пропозицій;
 • два триденні тренінги для підвищення професійних компетенцій голів ТГ, їх заступників, фахівців з соціальної роботи та інших фахівців органів місцевого самоврядування у розумінні завдань та функції соціального захисту та обслуговування в громаді в умовах децентралізації; формуванні стратегії розвитку послуг на основі комплексної оцінки соціальних потреб у громаді; формування бюджетів та фінансування соціальних послуг у громаді; залучення громади до вирішення соціальних потреб; вивчення успішних практик надання соціальних послуг в громаді тощо.
 • у взаємодії з Українським Католицьким Університетом організовано та проведено онлайн-навчання для 347 керівників та співробітників підрозділів соціального захисту у партнерських громадах. Всього було проведено 11 тренінгів по 2 години, що дозволило зробити навчальний процес достатньо інтенсивним та ефективним, при цьому не відволікаючи фахівців від щоденної роботи.

Загальна кількість учасників, які взяли участь у тренінгах складає 695 осіб.
Натисніть тут, щоб ознайомитись з навчальними матеріалами.

У 2021 році в рамках реалізації Проекту було здійснено:

 • постачання у травні-червні 2021 р. 272 велосипедів на суму 1 680 093,00 грн. та 58 скутерів для працівників, що надають соціальні послуги, на суму 1 496 400,00 грн.;
 • постачання обладнання (офісної та комп’ютерної техніки) та меблів для Центру надання соціальних послуг Почаївської ТГ Тернопільської області в рамках реалізації мікропроекту на суму 524,66 тис. грн;
 • постачання меблів, професійної техніки для кухні, ліжок для стаціонарного відділення Центру надання соціальних послуг Зборівської ТГ (Тернопільська область) на суму 424,93 тис грн.;
 • закупівлю меблів для структурних підрозділів соціального захисту населення пілотних територіальних громад Одеської та Тернопільської областей на основі поданої потреби на суму 1 859 050,00 грн.

Станом на вересень 2021 року завершено розроблення проектно-кошторисної документації (ПКД) на проведення ремонтних робіт по 9 об’єктам мікропроектів (крім Скала-Подільської територіальної громади). Укладено договори на виконання ремонтно-будівельних робіт на об’єктах у Борщівській, Зборівській територіальних громадах Тернопільської області, Балтській, Біляївській, Коноплянській та Яськівській громадах Одеської області. Проводиться робота за результатами тендерних процедур з підписання таких договорів по об’єктах мікропроектів Почаївської та Вишнівецької ТГ Тернопільської області, а також Вилківської громади Одеської області. У Скала-Подільській ТГ Тернопільської області завершуються роботи з ремонту приміщення, де буде розміщено ЦНАП та центр надання соціальних послуг за кошти місцевої громади.

Наразі УФСІ реалізуються наступні заходи в рамках впровадження Проекту:

 • Завершення тендерних процедур для закупівлі будівельних робіт та послуг зі здійснення технічного нагляду за будівельними роботами на 3-х об’єктах мікропроектів;
 • Започаткування будівельних робіт на 9-ти об’єктах мікропроектів;
 • Коригування плану реалізації мікропроекту у Скала-Подільській громаді Тернопільської області у зв’язку зі зміною приміщення, де буде розміщений центр надання соціальних послуг;
 • Забезпечення пілотних територіальних громад Одеської та Тернопільської областей меблями для структурних підрозділів соціального захисту населення громад;
 • Підготовка тендерної документації для проведення навчальних заходів для фахівців структурних підрозділів соціального захисту та надавачів послуг 28 територіальних громад Одеської та Тернопільської областей у форматі онлайн;
 • Підготовка тендерної документації на закупівлю обладнання в рамках мікропроектів у міру завершення ремонтних робіт на об’єктах.

Рамкові вимоги щодо запобіжних природоохоронних та соціальних заходів.

Натисніть тут щоб ознайомитись з інформаційною довідкою щодо субпроектів