11 громад посилили свій потенціал за напрямами універсального дизайну, доступності та інклюзії в освіті

11 громад посилили свій потенціал за напрямами універсального дизайну, доступності та інклюзії в освіті

Наприкінці грудня 2021 року успішно завершилось впровадження програми «Інклюзія в громадах», яка тривала пів року з травня до грудня 2021 року у межах проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VI)».

Програма мала на меті підвищення спроможності представників місцевої влади, самоврядування та громадських активістів партнерських громад у задоволенні потреб маломобільних груп населення та дітей з особливими освітніми потребами.

Виконував програму консорціум у складі Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Громадської ініціативи Pro.UD | Універсальний дизайн, Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», що був відібраний на конкурсній основі.

У програмі брали участь керівники та фахівці структурних підрозділів департаментів/відділів у сфері освіти, соціального захисту, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, представники інклюзивних ресурсних центрів, директори шкіл та дошкільних навчальних закладів та інші фахівці.

Серед основних здобутків та напрацювань програми «Інклюзія в громадах» наступні:

  • виготовлено 10 відеолекцій щодо різноманітних аспектів універсального дизайну та інклюзивної освіти, з якими можна ознайомитись на youtube-каналі УФСІ;
  • виготовлено два буклети: Універсальний дизайн у громаді: простір, предмети, інформація та послуги; Освіта: інклюзія та універсальний дизайн (доступно для завантаження в PDF-форматі);
  • проведено 4 тренінги: «Доступність та універсальний дизайн», «Ефективна адвокаційна кампанія з питань інклюзії та доступності», «Інклюзія в дошкільних навчальних закладах», «Інклюзія в шкільних навчальних закладах»;
  • проведено семінар «Проєктування медичних закладів за нормами доступності та принципами універсального дизайну»;
  • надано консультації обсягом 275 годин щодо покращення доступності навчальних закладів та соціальних послуг в громадах, забезпечення доступної інформації про соціальні послуги, розробки інформаційно-адвокаційних компаній з питань інклюзивної освіти в громадах та розробки місцевої стратегії доступності та ін. напрямків.

На завершення впровадження програми «Інклюзія в громадах» 17 грудня була проведена онлайн конференція з обміну досвідом учасників програми за участю урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Тетяни Баранцової та радниці – уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної. 5 з 11 громад-учасниць Проєкту УФСІ VI розказали про свій досвід отриманий у межах Програми:

  • покращення доступності інформації про соціальні послуги в Мелітополі;
  • оцінки доступності закладів освіти в Комиш-Зорі та Першотравенську;
  • розробки інформаційної кампанії та просування інклюзивної освіти в Чугуєві;
  • створення місцевої стратегії безбар’єрності в Маріуполі.

Відео-запис конференції можна переглянути на youtube-каналі УФСІ.

Програма фінансувалась УФСІ з коштів гранту Уряду Німеччини у межах проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури (УФСІ VI)». У межах даного проєкту в 11 громадах до травня 2022 року буде створено 13 житлових об’єктів, відремонтовано 4 школи та 8 дитячих садків, а також реалізовано низку соціальних програм та окремих навчально-консультаційних заходів.

IMG 20211217 100151

IMG 20211217 150140

Вам буде цікаво

15 сімей переселенців отримали житло у місті Кам’янське Дніпропетровської області
Середа 02 жовтня 2019

1 жовтня в місті Кам’янське (Дніпропетровська область) відбулося урочисте відкриття житлового об'єкта і вручені ключі від квартир 15 сім’ям переселенців. Принаймні така ж або навіть більша кількість сімей буде заселена до будинку найближчим часом.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей нарощують потенціал органів місцевого самоврядування в організації та управлінні соціальними послугами
Четвер 19 вересня 2019

Впродовж серпня - вересня 2019 року представники 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей взяли участь у тренінгах, присвячених розбудові кадрового потенціалу підрозділів соціального захисту громад та розробці трирічних планів розвитку соціальних послуг.

Детальніше
Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі відвідала УФСІ
Вівторок 17 вересня 2019

Менеджер проектів Банку KfW у Східній Європі  Клаудія Месек у супроводі Директора Київського Бюро KfW Курта Штрассера 17 вересня 2019 року відвідала центральний офіс УФСІ, де мала зустріч з його керівництвом.

Детальніше
УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015
Вівторок 17 вересня 2019

УФСІ підтвердив дію сертифікату відповідності системи менеджменту якості за вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015. Органом сертифікації DQS GmbH прийнято позитивне рішення щодо підтвердження дії сертифікату відповідності системи менеджменту якості Українського фонду соціальних інвестицій вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, зареєстрованого в базі DQS під номером 496642 QM15. Система управління якістю УФСІ охоплює діяльність з виконання проектів у соціальній сфері.

Детальніше
Громади Одеської та Тернопільської областей оцінюють потребу в соціальних послугах за допомогою національних та міжнародних експертів
Середа 21 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг в громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей проводиться детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Вперше така оцінка здійснюється громадами за допомогою національних та міжнародних експертів за новою методологією.

Детальніше
УФСІ ВІДНОВЛЮВАТИМЕ ЗАКЛАДИ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ НА СХОДІ УКРАЇНИ
Вівторок 13 серпня 2019

Останній формальний документ, необхідний для започаткування практичного впровадження Проекту УФСІ VII, – Окрема Угода до відповідної Проектної та Фінансової Угоди, був підписаний УФСІ та Німецьким Банком розвитку KfW 12 серпня ц.р.

Детальніше
Стартувала оцінка потреб в соціальних послугах 30 громад Одеської та Тернопільської областей
Вівторок 13 серпня 2019

У рамках проекту «Надання соціальних послуг громаді» у всіх 30 об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей буде здійснена детальна оцінка потреб у соціальних послугах. Для цього УФСІ підписано відповідні договори з консультаційними компаніями, у складі яких працюють міжнародні та національні експерти з питань організації та надання соціальних послуг.

Детальніше
Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника!
П'ятниця 09 серпня 2019

Український фонд соціальних інвестицій вітає усіх своїх колег, друзів і партнерів з Днем будівельника! Щиро зичимо успіхів у професійній діяльності, щастя, здоров’я і добробуту Вам і Вашим родинам! У цей день особливо приємно згадати, що за сприяння УФСІ відремонтовано 1274 об’єкти соціальної інфраструктури по всій Україні. Тож продовжуймо розбудовувати успішну і сучасну Україну разом!

Детальніше