УФСІ-VI

Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ VI»
Термін впровадження: 2018 - 2023 роки
Донор: Уряд Німеччини через KfW
Бюджет: 9 млн. євро
Територія впровадження: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, а також підконтрольні Уряду України райони Луганської та Донецької областей.
Мета: створення житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), покращення інфраструктури об’єктів соціальної сфери (шкіл та дошкільних навчальних закладів) у громадах, які приймають ВПО.
26 об’єктів (субпроєктів), з яких 13 житлових (первинні субпроєкти), а також 4 школи і 8 дитячих садків (вторинні субпроекти), розташованих
  • у Дніпропетровській області: Кривий Ріг, Першотравенськ;
  • у Донецькій області: Маріуполь;
  • у Запорізькій області: Ланцеве та Благовіщенка (Комиш-Зорянська ОТГ), Мелітополь, Гуляйполе;
  • у Луганській області: Сєвєродонецьк, Новоайдар, Кремінна;
  • у Харківській області: Ізюм, Чугуїв.
було відібрано для впровадження.
 
Однак, оскільки військова агресія російської федерації не дозволила продовжувати реалізацію Проєкту так, як це було заплановано, у квітні 2022, після ретельного вивчення ситуації та консультацій з представником донора (Банком KfW), виконавчим комітетом УФСІ було визнано неможливість подальшого впровадження 2 субпроєктів (СП) зі створення житла для ВПО у м. Ізюм Харківської області та у с. Ланцеве Запорізької області. Відтак, після погодження цього рішення наглядовою радою УФСІ, кількість СП для впровадження скоротилася до 24.
 
Поточний стан впровадження Проєкту:
Початково заплановані будівельні роботи завершені у рамках 21 з 24 СП. На 5 об’єктах виконано додаткові роботи.
Ситуація щодо решти 3 СП є такою:
  • вивчається питання щодо можливості поновлення будівельних робіт з метою завершення реконструкції будівлі гімназії №5 м. Чугуєва (Харківська область);
  • поновити впровадження 2 інших СП (житло для ВПО та дитячий садок) у м. Гуляйполе, Запорізької області поки що не дозволяє складна безпекова ситуація.
Крім того, за погодженням із Банком KfW, здійснюється відбір об’єктів для майбутнього проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ IХ», який буде спрямовано на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, та закупівля послуг з розробки проєктно-кошторисної документації для відібраних об’єктів.    
У межах Проєкту виконано низку програм та заходів з розвитку потенціалу партнерських громад. Зокрема, успішно завершено чотири програми: «Сприяння працевлаштуванню ВПО та місцевих мешканців»«Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування»«Інклюзія в громадах» та «Розвиток соціальних послуг у громаді».
Наразі здійснюється впровадження ще однієї програми, - «Підтримка громад у впровадженні інвестиційної політики».
Вжито низку заходів для ефективної роботи за напрямами екологічного і соціального менеджменту та менеджменту азбестовмісних матеріалів.